virtuvės baldai ir jų kaina

Virtuvės baldai ir jų kaina

Virtuvės baldai ir jų kaina. Virtuvė tikrai nėra baldams palanki vieta, nes čia netrūksta drėgmės, garų, riebalų. Visgi baldų galima rasti nuo pigiausių iki brangiausių. Kuo jie skiriasi? Kai kurie virtuves baldai kaina dažnai pralenkia kitus baldus. Kodėl taip yra, ir kuo šie baldai tokie išskirtiniai? Pabandykime išsiaiškinti kas sudaro virtuves baldų kainą. Virtuvės baldai susideda iš karkaso ir fasado, stalviršio ir furnitūros. Visa tai gali būti gaminama iš įvairių medžiagų, nuo kurių priklauso ne tik patvarumas, grožis, bet ir kainos dydis.

Virtuvės baldai ir jų kaina

Plokštės

Baldų gamybai naudojamos įvairios medžio plokštės. Ilgaamžiškiausi baldai gaminami iš medžio masyvo, t.y. gryno medžio. Šios medžiagos reikalauja daugiausiai priežiūros ir yra brangiausios.

Kita alternatyva – medžio lukštas arba faneruotė. Šios plokštės gaminamos medžio nuopjovas, drožles apjungiant ir klijuojant ant medžio dulkių arba medžio drožlių plokštės. Geros kokybės plokštės atrodo kaip masyvas, tačiau kainuoja daug mažiau. Šiuo metu Lietuvoje populiari laminuota medžio drožlių plokštė. Iš jos gaminami virtuves baldai gali būti įvairaus dekoro ir spalvų. Taip pat platus ir kainų bei kokybės pasirinkimas. Jei virtuves interjeras šiuolaikiškas, modernus, patariama rinktis medžio dulkių plokštes. Jų paviršius padengiamas blizgiais arba matiniais, didelio tankio dažais. Dėl to paviršius yra itin atsparus drėgmei.

Stalviršiai

Virtuves stalai dažniausiai naudojama virtuvės dalis, todėl renkantis stalviršį taupyti reikėtų atsargiai. Stalviršių pasirinkimas taip pat labai platus. Spalvų paletė leidžia taikyti ir derinti baldų stalviršių ir korpusų spalvas. Dažnas renkasi laminatu dengtus medžio drožlių stalviršius. Jie nereikalauja daug priežiūros ir nėra brangūs. Ieškantys prabangos gali rinktis dažytus medžio dulkių stalviršius, kuriuos lengva derinti prie bendro virtuvės dizaino.

Medžio masyvo stalviršiais puošti virtuves baldai kaina tikrai lenks kitus. Be to, trys lako sluoksniai negarantuos, kad baldams nebus juntamas mechaninis ar kitoks poveikis. Brangesni už šiuos yra dirbtinio akmens stalviršiai. Taip pat galima riktis natūralaus granito arba marmuro stalviršius, tačiau pastaruosius gali šlifuoti vandens dėmės, o dėl granito paviršiaus patvarumo dar kyla daug diskusijų.

Furnitūra

Gamintojai patys teigia, kad virtuves baldai kaina gali „pasigirti“ dėl įvairių furnitūros detalių. Pasitaiko, kad būtent jos gerokai padidina bendrą baldų kainą. Šios detalės, specialistų skirstomos į kelias grupes. Vienos yra pigios, bet neilgaamžės. Užsakovas turi teisę rinktis tai, kas jam priimtina, todėl pigios detalės gaminamos ir naudojamos baldų gamybai, tačiau meistrai nenoriai jas montuoja į baldus. Taip yra ne dėl noro pagaminti kuo brangesnę prekę, bet dėl pačių užsakovų. Šiuo atveju kaina didesnė, bet ji garantuos, kad praėjus kelioms savaitėms nereikės kviesti tų pačių meistrų ir prašyti pakeisti, kai kurias, jau sulūžusias, detales.

Virtuvės baldai yra naudojami dažnai, todėl stalčiai, spintelės, įvairūs virtuvinių įrankių dėklai, bėgeliai ir kitos metalo ar plastiko dalys turi būti tvirtos ir geros kokybės. Taigi akivaizdu, kad virtuves baldai kaina skiriasi ir dėl furnitūros.

Virtuvės baldai ir jų kaina – Darbas

Virtuves baldu gamyba reikalauja labai didelio tikslumo. Dažniausiai šie baldai gaminami pagal specialius užsakymus ir projektus su tiksliais išmatavimais. Kai kurios dalys turi preciziškai tikti įmontuojamai buitinei technikai. Taigi darbas kruopštus ir tikslus. Virtuves furnitūra taip pat nelabai paprastai montuojama.

Virtuves baldai kaina išsiskiria dėl daugialypio darbo. Prieš užsisakant baldus vertėtų apžiūrėti bent kelis konkretaus gamintojo darbus. Į bendrą kainą įskaičiuojamas ir gerų meistrų darbas. Kantavimui turi būti naudojamos kokybiškos priemonės. Rinktis galima pradedant melaminu (specialiai apdirbtu popieriumi) ir baigiant alternatyva PVC dangai tapusiu akrylonitril butadien sitirolu.

Talpinimai SEO straipsniai

About the author