Žmogus įveikęs Las Vegas ir Wall Street

Tomas S.

Šiandien noriu pristatyti ką tik perskaitytą knygą apie vieną iš įspūdingiausių ir turbūt mažiausiai žinomų investuotojų Edward O. Thorp. Tai vienintelis žmogus įveikęs Las Vegas ir Wall Street. Knygos pavadinimas: A Man for All Markets: Beating the Odds, from Las Vegas to Wall Street.

Ši knyga buvo mano laukiamiausia knyga šiais metais. Prisipažinsiu, likau šiektiek nusivylęs. Šiandien teko peržiūrėti video su Charlie Munger, kuris yra investuotojo Warren Buffett partneris, kuriame Charlie rekomenduoja būtent šią knygą.

Svarbiausias dalykas, kurį pasiėmiau iš šios knygos, yra tai, jog kiekvienas investuotojas ar lošėjas turi žinoti, koks yra jo pranašumas (angl. edge) prieš priešininkus.

Apie Edward O. Thorp jau buvau rašęs kitame įraše. Tai yra žmogus, kuris pirmas išrado opcionų kontraktų kainodaros formulę, už kurią vėliau kiti ekonomistai gavo Nobelio premiją. Edward O. Thorp tos formulės nepublikavo, bet iš jos uždirbinėjo pinigus.

Knyga nusivyliau ne dėl to, jog ji blogai parašyta ar yra neįdomi. Manau, jog kiekvienam, kuris nėra girdėjęs apie Edward O. Thorp, ją perskaityti yra būtina. Be to, jeigu neturite gerų ekonominių ir finansinių žinių, tai Edward O. Thorp turim jums patarimų, ką ir kaip daryti su savo pinigais. Paprasčiausiai, aš daugelį faktų apie šį žmogų jau žinojau, todėl perskaitęs knygą nepasijaučiau, jog sužinojau kažką naujo, todėl ir aplankė šioks toks nusivylimas.

Svarbiausias dalykas, kurį pasiėmiau iš šios knygos, yra tai, jog kiekvienas investuotojas ar lošėjas turi žinoti, koks yra jo pranašumas (angl. edge) prieš priešininkus. Jeigu žinote koks jūsų pranašumas, tai galite pabandyti jį apskaičiuoti ir sugalvoti, kaip tą pranašumą panaudoti praktikoje. Dažnai skaitant įvairius ekonominius ar finansinius darbus, parašytus mokslininkų, supranti, jog pateikta labai daug įdomios medžiagos, tačiau apie tos medžiagos pritaikymą yra paberta tik keletas sakinių darbo pabaigoje. Edward O. Thorp yra vienas iš tų žmonių, kuris turi mokslininko galvą, matematikos daktaras, bet ir žino, kaip esamą teoriją pritaikyti praktikoje. Tą jis sėkmingai parodo žaisdamas dvidešimt vieną (angl. blackjack) ir investuodamas.

Edward O. Thorp turi turbūt geriausią investavimo istoriją pasaulyje. Per berods 20 metų investavimo, jo fondas yra parodęs negatyvią investicinę grąžą tik vieną mėnesį ir ta grąža buvo -0.4 procento. Įspūdinga!

Kaip jau minėjau, knyga labai įdomi, jeigu apie šį žmogų nieko nesate girdėjęs, bet mane ji šiektiek nuvylė.

#Charlie Munger #Edward O. Thorp #investuotojas #Nobelio premija #opciono kontraktai #Warren Buffett

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai