oraputes tvenkiniams

Svarbu atkreipti dėmesį renkantis – orapūtės tvenkiniams

Svarbu atkreipti dėmesį renkantis. Pakankamas deguonies lygis tvenkinyje yra svarbus auginant žuvis, o taip pat palengvina vandens telkinio priežiūrą – mažiau kaupiasi dumblo, vanduo yra skaidresnis. Net jei žuvų neauginate, aeracija yra rekomenduojama ten, kur nėra natūralios vandens tėkmės: dekoratyviniuose baseinuose, kūdrose. Tvenkinio aeravimui yra būtina orapūtė. Tai agregatas, kuris turi dirbti efektyviai ir patikimai, tad apžvelkime, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis orapūtes tvenkiniams.

Svarbu atkreipti dėmesį renkantis orapūtę

Svarbu atkreipti dėmesį renkantis

Orapūtės ilgaamžiškumas ir patikimumas

Rinkoje populiarios membraninės orapūtės, tačiau kai kuriuos pirkėjus atbaido palyginti paprasta jų konstrukcija ir membranų naudojimas. Vis dėlto to nereikia bijoti, nes paprastesnė konstrukcija reiškia mažiau gedimų ir paprastesnį remontą. Membranas, žinoma, reikės keisti, tačiau dažniausiai to prireikia tik kas kelių metų – 2-5. Tarnavimo laikas priklauso nuo apkrovimų naudojant tvenkiniams. Be to, membranų keitimas nėra brangus: pavyzdžiui, Buksvarus.lt SECOH orapūtės tvenkiniams membranos su priedais kainuoja 20-30 eurų. Tad orapūtės tvenkiniams Buksvarus.lt gali būti geriausias ir praktiškas Jūsų pasirinkimas.

Naudinga pasidomėti:

Specialistai rekomenduoja rinktis patikimų gamintojų produkciją – tvenkiniams skirtas orapūtes, kurios tarnauja ilgiau. Apie Buksvarus.lt orapūčių patikimumą puikiai indikuoja ir garantinis laikotarpis – jis turėtų būti kuo ilgesnis. Garantinis laikotarpis priklauso nuo gamintojo, pavyzdžiui, japoniškos SECOH orapūtės tvenkiniams yra parduodamas su 2 metų garantija, o kiniškų gaminių garantinis laikotarpis paprastai yra trumpesnis.

Tylus veikimas ir patogumasgeriausia tvenkiniui

Triukšmas gali trikdyti poilsį prie vandens telkinio, kelti nerimą veisiamoms žuvims. Ypač jei tvenkinys yra gyvenamojo namo kieme ar netoliese, orapūtės veikimas gali trukdyti ilsėtis naktį. Dėl to pravartu rinktis tyliau veikiančią įrangą. Dėl elektromagnetiniais virpesiais pagrįsto veikimo principo, tylesniu veikimu pasižymi membraninės orapūtės tvenkiniams. Be to, kai kurie gamintojai naudoja izoliuojantį garsą korpusą ir integruotus duslintuvus.

Tvenkinių orapūtės priežiūrą palengvina ir apsauginės funkcijos. Jomis gali pasigirti SECOH orapūtės tvenkiniams, kuriose yra naudojama termoapsauga, automatinis stabdis arba gedimų indikatorius. Tokios papildomos funkcijos ne tik padeda pailginti orapūtės tarnavimo laikotarpį prižiūrint tvenkinio būklę. Lengva jos priežiūra ir mažesnės remonto išlaidos leidžia tvenkinius prižiūrėti ne tik kokybiškai, bet ir efektyviai taupiai.

Orapūtės tvenkiniui techniniai parametrai

Asortimente rasite įvairaus galingumo orapūčių, tad svarbu tinkamai įvertinti, kokios orapūtės reikia. Ji neturėtų būti nei per silpna, nei pernelyg galinga. Nustatyti, koks galingumas yra optimalus individualiu atveju, padės specialistai, tad būtinai pasitarkite su pardavėju.

Orapūtės galingumas turi lemiamos įtakos ir jos kainai, tad neverta persistengti. Geriau investuoti šiek tiek daugiau ir įsigyti patikimo gamintojo orapūtę, o ne permokėti už nereikalingą galingumą, kurio nepanaudosite.

Svarbu atkreipti dėmesį renkantis – orapūtės nepakaks

Vien tik orapūtės tvenkiniams aeruoti nepakaks, reikės ir papildomos įrangos: žarnų, difuzoriaus ir kt. Vis dėlto orapūtė yra bene svarbiausias elementas visos sistemos veikimui, tad jos pasirinkimui reikėtų skirti daugiau dėmesio.

Taigi, ieškantiems ilgai tarnaujančios ir mažai dėmesio reikalaujančios orapūtės tvenkiniui, SECOH gamintojo įranga gali tapti geriausiu pasirinkimu ir Jūsų vandens ploto kokybiškai priežiūrai.

Straipsniu talpinimas

About the author