sicilija

Sicilija: sveikas, don Korleone!

Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala, žymi kulinarijos tradicijomis, paminklų gausa ir „Krikštatėvio“ dvasia. Ar yra Sicilijoje mafija? Iš karto atsakome: mafija Al Capone tėvynėje, Vito Corleone (ir kiti nusipelniusieji senjorai) gyvena ir, matyt, gyvena labai gerai. Jeigu tikėsime laikraščiais, tai salos mafija kontroliuoja viską: finansus, statybas, prekybą, kovą su mafija ir netgi viešbučių verslą. Ir tai yra labai gera žinia turistams. Galų gale, koks drąsuolis išdrįs paliesti Cosa Nostros svečius?

Sicilija

Turistai dažnai aptaria šią įdomią temą. Štai, pavyzdžiui, vienos turistės, keliaujančios Palerme, komentaras: „Dovanų vyrui aš pirkau marškinėlius su Marlon Brando nuotrauka. Juos pardavinėjo maždaug 15 metų vaikinukas. Marškinėliai kainavo 8 eurus. Daviau jam 20 eurų, jis pasakė, kad neturi grąžos. Liepė man palaukti, kol iškeis pinigus. Laukiau jo 15 minučių ir jau galvojau, kad jis mane apgavo. Įsidėjau marškinėlius į krepšį ir pradėjau brautis pro minią, kai išgirdau „Senjora, senjora”. Aš apsidairiau ir pamačiau marškinėlių pardavėją. Jis kažką pasakė itališkai ir padavė man 12 eurų”.

Bet, žinoma, likimo geriau nebandyti ir vakarus leisti viešbučiuose ar kitose viešose vietose, o ne tamsiuose nepažįstamuose rajonuose.

Kuo dar gali pasigirti Sicilija?

Sicilijoje yra didžiausias aktyvus vulkanas Europoje – Etna, esantis netoli Mesinos ir Katanijos miestų. Nepaisant to, kad ugnikalnio išsiveržimų (iš šalutinių kraterių) pasitaiko maždaug kartą per tris mėnesius, Etna – populiariausia turistų lankoma vieta. Ypač populiari ekskursija, kurios metu turistai prie ugnikalnio pasitinka aušrą. Dėl nuolatinės grėsmės – ugnikalnio išsiveržimo – šią gamtos įžymybę geriausia aplankyti organizuotoje grupėje.

Sicilijoje yra daug architektūrinių įdomybių, išsibarsčiusių po visą salą. Ypatingai žavi senieji kaimai. Negalima nepaminėti puikaus Taormino miesto, įsikūrusio Tauro kalno papėdėje. Šis miestas ypač traukia meno žmones: menininkus, muzikantus, rašytojus, dailininkus.

Sirakūzai

Sirakūzuose turistai, besidomintys archeologija, atras įdomų Archeologijos muziejų. Sirakūzuose yra Archimedo aikštė (mokslininkas čia kurį laiką gyveno). Turistai domisi ir labai populiariu kasinėjimų plotu į šiaurės rytus nuo miesto.

Agridžento Šventyklų slėnis, Eričės miestas, į kurį turistai pakyla 3099 m ilgio funikulieriaus trasa, trečias pagal dydį Europoje Massimo operos teatras Palerme – visa tai ir dar daugiau laukia keliautojų Sicilijoje .

 Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į Sicilijos virtuvę, kuri skiriasi nuo kitų Italijos regionų neįtikėtina patiekalų įvairove ir saldumynų gausa.

Kadangi Sicilija – tai Italija, apsipirkti saloje taip pat galima. Prekybos centrai ir gatvės prekyba, drabužių, avalynės ir aksesuarų paviljonai laukia turistų. Vasaros pardavimai prasideda nuo liepos 7 dienos. Nuolaidų sezono metu žymių prabangos prekių ženklų, tokių, kaip Armani ar Prada produkcijai taikoma 30-70 proc. nuolaida.

Žinoma, tai tikrai ne visi Sicilijos malonumai. Bet … jūs turite tai pamatyti patys!

SekmesGarantas.lt

About the author