juvelyrikos dirbiniai

Perkant papuošalus su brangakmeniais naudinga žinoti

Perkant papuošalus su brangakmeniais. Jei įsigysite papuošalus su brangakmeniais, galite būti tikri, kad šie papuošalai niekada neišeis iš mados. Žinoma, tendencijos juvelyrikoje taip pat šiek tiek keičiasi, tačiau klasikiniai auksiniai dirbiniai su brangakmeniais praktiškai nesikeičia jau daugelį metų. Dėl šios priežasties labai dažnai tokie papuošalai keliauja iš kartos į kartą, o neretai yra dovanojami gimus vaikui ar krikštynų proga. Yra net tekę girdėti, kad moterims, pagimdžiusioms sūnų, vyras dovanoja deimantus, o gimus dukrai – perlus.

Perkant papuošalus su brangakmeniai

Perkant papuošalus su brangakmeniai

Jei nutarėte įsigyti tauriųjų metalų juvelyrinį dirbinį su brangakmeniais, vertėtų pasidomėti, į ką atkreipti dėmesį, kad auksiniai dirbiniai džiugintų, o akmenukai nekristų. Reikėtų žinoti, kad akmenys skirstomi į brangiuosius, pusbrangius ir organinius. Nuo to būtent ir priklauso gaminių kainos. Brangiaisiais akmenimis laikomi geriausiai mums žinomi deimantai, taip pat rubinai, smaragdai ir kiti. Vienas iš populiaresnių pusbrangių akmenų – tai citrinas, taip pat opalas, turkis. Iš organinės kilmės akmenų – jau mūsų minėtieji perlai, Lietuvoje labai gerai žinomas ir daugelio laikomas net mūsų simboliu – gintaras. Yra dar daug kitų, tačiau šie būtų vieni iš populiariausių, naudojamų juvelyrikoje.

Naudinga pasidomėti:

Perkant papuošalus su brangakmeniais – Auksas, sidabras, platina

Su brangakmeniais gaminami auksiniai dirbiniai, taip pat sidabriniai, iš platinos. Yra keletas brangakmenių „įsodinimo“ į gaminį būdų, kurie juvelyrų taikomi atsižvelgiant į inkrustuojamo akmens specifikaciją. Pats populiariausias būdas – tvirtinimas kojelėmis ir jis sutinkamas gaminiuose dažniausiais. Kitas, pačiu patikimiausiu laikomas būdas – tvirtinimas metaliniame apsode, bet tarkime briliantų tvirtinimui jis nėra tinkamiausias variantas. Kadangi jo spindesiui ir žėrėjimui reikalinga labai daug šviesos, briliantams naudojamas spyruoklinis būdas. Kitas, vadinamasis pave būdas yra taikomas mažiems brangakmeniams, kuomet jie inkrustuojami keliomis eilėmis. O štai kanaliniu būdu tvirtinami taip pat maži briliantai, tik jau vienoje eilėje. Tuo tarpu perlai, jei pastebėsite, yra klijuojami ant vinuko su specialiais klijais.

Straipsniu SEO talpinimas

About the author